DARY NATURY Arcydzięgiel korzeń 100g EKO

Ilość
W magazynie

ARCYDZIĘGIEL KORZEŃ SUSZONY EKOLOGICZNY
Masa netto: 100g
Producent: Dary Natury

Inne nazwy: arcydzięgiel lekarski, angelika, archangielski korzeń, angielski korzeń, dzięgiel lekarski, dzięgiel wielki, litwor.

Roślina dwuletnia lub bylina występująca w strefach chłodnych Europy i Azji. W Polsce objęta całkowitą ochroną gatunkową. Rzadko można ją spotkać w Tatrach, Sudetach na nizinach nad brzegami potoków i strumyków. Dla lecznictwa arcydzięgiel wprowadzono do uprawy. Wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych, zasobnych w próchnicę i wodę. Arcydzięgiel jako roślinę leczniczą zaczął stosować Paracelsus w 1510 roku podczas epidemii dżumy w Mediolanie.

W Polsce uprawę arcydzięgla rozpowszechnili mnisi, którzy sadzili go w ogrodach przyklasztornych i używali do celów medycznych i kulinarnych. Dużo wcześniej ludy Północy znały i stosowały arcydzięgiel. Na Grenlandii jest niemal jedyną dostępną jarzyną.

Arcydzięgiel zaliczany jest do najcenniejszych roślin leczniczych. Możemy go znaleźć nad brzegami potoków. Dorasta do 2 m wysokości. Korzeń ma zapach podobny do zielonej części rośliny, a smak początkowo lekko słodki, później palący i korzenno gorzki.

Składniki:
Korzeń arcydzięgla 100%
5902741007568
2022-02-08

Opis

Produkt ekologiczny
TAK
Z natury
TAK
Producent
Dary Natury

Specyficzne kody

Nowy produkt

16 innych produktów w tej samej kategorii: