Hyzop 80 g Produkty Hildegardowe WITPAK
  • Hyzop 80 g Produkty Hildegardowe WITPAK

Hyzop 80 g Produkty Hildegardowe WITPAK

Ziele hyzopu firmy Witpak to doskonała przyprawa ziołowa o wyrazistym lekko ostrym smaku. Hyzop można dodawać do surówki i sałatki, dań mięsnych, pasztetów, jajecznicy, twarożku czy smażonych ziemniaków. Doskonale komponuje się z zupami, pikantnymi sosami oraz słodkim owocami. Hyzop jest jedną z drogocennych przypraw polecanych w diecie św. Hildegardy.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Hyzop

waga netto: 80 g

Witpak

Hyzop jest zimozielonym krzewem ma wąskie liście i podwójne kwiaty wargowe. Swą nazwę od hebrajskiego „świętego zioła„. Pochodzi z Europy Południowej, ale rośnie dziko w krajach basenu Morza Śródziemnego, zwłaszcza na Bałkanach i w Turcji. Używany był przez starożytnych Rzymian do przygotowania wina, zakonnicy robili z niego likiery i nalewki, a św. Hildegarda polecała jako drogocenna korzenna przyprawa. Hyzop ma balsamiczny aromat i charakterystyczny gorzko-cierpki smak. Możne być wykorzystywana do sosów, zup, serów, twarogów, pasztetów, pieczeni wieprzowej, kaczki, gęsi, pieczonych ziemniaków, sałatek ze świeżych ogórków i pomidorów. Szczypta ziół doskonale komponuje się z zupami z groszku i soczewicy, pikantnymi sosami oraz nadaje smak daniom z pieczarek. Z powodzeniem może dodawać go do jajecznicy czy twarożku. Można go łączyć z takimi z natką pietruszki czy estragonem. W niewielkiej ilości może mile zaskoczyć w potrawach z owocami, szczególnie śliwkami czy morelamiW ofercie firmy Witpak przyprawy polecane przez Św. Hildegardę takie jak: galgantbertram czy dyptam tworzą całą linię Produktów Hildegardowych.

Produkty firmy Witpak należą do produktów najwyższej jakości. Staranny dobór surowca ze sprawdzonych źródeł sprawia, że oferowany asortyment spełnia oczekiwania klientów. Produkty pakowane są w opakowania typu „doypack” z zamknięciem strunowym umożliwiającym wielokrotne zamykanie i otwieranie produktu co ułatwia jego przechowywanie. Opakowania wykonane są z grubego materiału, który gwarantuje niezmienioną jakość produkty przez cały okres przydatności do spożycia.

Św. Hildegarda z Bingen uznawana jest za największą średniowieczną zielarkę oraz znawczynię medycyny naturalnej, kompozytorkę, badaczkę natury. Św. Hildegarda podkreślała ścisły związek pomiędzy odpowiednim żywieniem a zdrowiem. Według Świętej, to co jemy, jest naszym lekarstwem. Kuchnia św. Hildegardy zapewnia zaopatrzenie we wszystkie niezbędne organizmowi składniki. Jest oparta przede wszystkim na diecie orkiszowo-warzywno-owocowej. Spośród całej, ogromnej gamy produktów spożywczych jakie człowiek ma do dyspozycji, święta umiłowała szczególnie orkisz, kasztany jadalne oraz koper włoski. Papież Benedykt XVI ustanowił św. Hildegardę doktorem kościoła w uznaniu za jej wkład w rozwój nauki Kościoła.

Zapraszamy na rekolekcje z dietą św. Hildegardy, które odbywają się w Klasztorze na Karczówce w Kielcach. Rekolekcje staja się okazją do odzyskania wewnętrznej równowagi oraz poznania diety św. Hildegardy.

Składniki:

Hyzop ziele

Najlepiej przechowywać w zamkniętym pojemniku w suchym i chłodnym miejscu , chronić przed światłem

Produkt może zawierać: gluten,orzeszki ziemne (arachidowe), orzechy, soję, nasiona sezamu.

Kraj pochodzenia: w zależności od dostawcy surowca lub produktu - przed dokonaniem zakupu zapytaj nas o kraj pochodzenie produktu lub zobacz na etykiecie.

Witpak Spółka z ograniczona odpowiedzialnością sp. k, 25-619 Kielce, ul. Chałubińskiego 13

2017-11-22

Opis

Producent
Witpak
Masa / Pojemność
80 g

Specyficzne kody

Nowy produkt

16 innych produktów w tej samej kategorii: